Karta rowerowa

13 czerwca 27 uczniów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Najpierw pod czujnym okiem policjantów uczniowie rozwiązywali testy sprawdzające znajomość znaków drogowych, przepisów oraz zasad pierwszej pomocy. Następnie przystąpili do egzaminu praktycznego – jazdy na rowerze. Niektórzy uczniowie powtórzą egzamin w przyszłym roku.

Wycieczka do Bałtowa

2017 baltow min02.06.2017 r. Klasa V udała się na wycieczkę do Bałtowa. Znajduje się tam największy w Polsce kompleks turystyczny. Cele wycieczki to nauka, rozrywka i turystyka. Pierwszym punktem programu było oglądanie zamków i pałaców Polski w miniaturze.

Czytaj więcej: Wycieczka do Bałtowa

Wyjazd edukacyjny do Jędrzejowa

2017 wyjazd jow min 116 maja br. uczniowie klas I-III SSP w Wodzisławiu wraz z wychowawcami wybrali się, już po raz trzeci w br. szkolnym, do Centrum Kultury w Jędrzejowie. Tym razem dzieci miały niewątpliwą przyjemność obejrzenia spektaklu pt. „Zaczarowany świat bajek”, który pokazał zupełnie nowe oblicze najbardziej znanych wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy.

Czytaj więcej: Wyjazd edukacyjny do Jędrzejowa

Profesor Leszek Balcerowicz w Herbaciarni Naukowej

2017 art kwiet minTym razem kosztowaliśmy aromatów wiedzy w trudnej dziedzinie nauki. 11 kwietnia 2017 w PAU gościł światowej sławy ekonomista - profesor Leszek Balcerowicz. Ekonomia wydaje się mało zajmującym tematem. Nasze zdziwienie było ogromne, gdy profesor Balcerowicz w sposób bardzo ciekawy, wręcz zajmujący a przy tym przystępny przedstawił podstawowe pojęcia dotyczące tej tematyki.

Czytaj więcej: Profesor Leszek Balcerowicz w Herbaciarni Naukowej

Opowieści Afrodyty-Bohaterowie i Herosi.

2017 spektakl 01Każdy z nas zna z potocznego języka takie terminy, jak: "nić Ariadny, koń trojański, syzyfowa praca, prometeizm, czy puszka pandory", ale skąd się naprawdę wzięły? O tym i o losach wielu bohaterów z mitycznego świata, dowiedzieliśmy się 16 maja, podczas spektaklu muzycznego w Kielcach, "Opowieści Afrodyty-Bogowie i Herosi", w którym uczestniczyły klasy IV, V, VI -szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Opowieści Afrodyty-Bohaterowie i Herosi.