Wycieczka do Bałtowa

2017 baltow min02.06.2017 r. Klasa V udała się na wycieczkę do Bałtowa. Znajduje się tam największy w Polsce kompleks turystyczny. Cele wycieczki to nauka, rozrywka i turystyka. Pierwszym punktem programu było oglądanie zamków i pałaców Polski w miniaturze.

Przewodnik z dużym zaangażowaniem i pasją opowiadał o poszczególnych obiektach dodając różne anegdoty i ciekawostki. Następnie udaliśmy się na teren zwierzyńca, gdzie przewodnik opowiadał o różnych zwierzętach, które przebywają na rozległym pagórkowatym
obszarze. Odbyliśmy również wędrówkę przez Jura Park. Była to doskonała lekcja będąca uzupełnieniem zajęć przyrody, biologii i geografii. Dała ona możliwość odbycia wędrówki przez kolejne etapy dziejów życia na Ziemi. Wzdłuż ścieżki znajduje się ponad 100 modeli prehistorycznych zwierząt. Wizyta w Prehistorycznym Oceanarium to gratka dla wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć co działo się w głębinach morskich miliony lat temu. Dzięki osiągnięciom współczesnej techniki ulegamy iluzji, niekiedy efekty dźwiękowe i wizualne mroziły krew w żyłach. Nasza grupa skorzystała również z placu zabaw bogato wyposażonego w nowoczesne i zarazem bezpieczne urządzenia. Uczniowie mieli również czas na zakup pamiątek. Wycieczkę uważamy za udaną.

 

2017 baltow 00

2017 baltow 00

2017 baltow 00

2017 baltow 00

2017 baltow 00