Profesor Leszek Balcerowicz w Herbaciarni Naukowej

2017 art kwiet minTym razem kosztowaliśmy aromatów wiedzy w trudnej dziedzinie nauki. 11 kwietnia 2017 w PAU gościł światowej sławy ekonomista - profesor Leszek Balcerowicz. Ekonomia wydaje się mało zajmującym tematem. Nasze zdziwienie było ogromne, gdy profesor Balcerowicz w sposób bardzo ciekawy, wręcz zajmujący a przy tym przystępny przedstawił podstawowe pojęcia dotyczące tej tematyki.

Pan profesor zwracał uwagę również na ważne dla młodzieży sposoby manipulowania słowem (czego doświadczamy na co dzień w reklamach telewizyjnych i radiowych) i komunikację językową.
Wszyscy bardzo uważnie słuchali wykładu, a później żywo uczestniczyli w dyskusji.
Profesor Balcerowicz bardzo życzliwie i z dużym humorem podchodził również do krótkich indywidualnych rozmów z uczestnikami.
Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na młodzieży. Jeszcze w drodze powrotnej nasi uczniowie rozważali słowa pana Balcerowicza i wymieniali się poglądami. Być może profesor zaszczepi zainteresowania ekonomią naszym gimnazjalistom.

2017 art kwiet 01 

2017 art kwiet 01 

2017 art kwiet 01 

2017 art kwiet 01