Srebrny Klucz do Tajemnic Wszechświata

2017 sreb kl minW miniony weekend (26 i 28 maja 2017) Zuzanna Roter, uczennica klasy VI szkoły podstawowej, wzięła udział w XXVII Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim w Starachowicach. Aby dotrzeć do ostatniego etapu konkursowego, musiała pokonać wcześniej recytatorów w powiecie i województwie.


Zuzia zaprezentowała dwa utwory: „Ja” Janiny Porazińskiej i „Dialog z pluskwą” Ludwika Jerzego Kerna. Zanim dokonała wyboru tekstów (co jest ogromnie ważne), przeczytała szereg innych wierszy, które starała się przeanalizować.
W Starachowicach Zuzia spotkała się z ponad trzydziestoosobową grupą swoich rówieśników. Byli to najlepsi z najlepszych recytatorów z całej Polski, m.in.: Katowic, Szczecina, Częstochowy i Wodzisławia Śląskiego. Tym bardziej zdobycie Srebrnego Klucza, czyli zajęcie II miejsca jet ogromnym sukcesem Zuzi Roter i opiekuna – instruktora – pani Elżbiety Grabowskiej, zaś szkoła powinna być dumna z tak spektakularnych wyników.
Ogromne gratulacje!
Przy okazji warto przypomnieć, że w tym roku szkolnym uczennica naszego gimnazjum, Aleksandra Rzeźnicka zdobyła równie zaszczytne III miejsce w Ogólnopolskim Turnirju Literatury Regionalnej. Ola także została przygotowana przez polonistę Zespołu Szkół w Wodzisławiu, Elżbietę Grabowską.

2017 sreb kl 01

2017 sreb kl 01

2017 sreb kl 01