Spotkanie młodzieży z funkcjonariuszami policji.

W dniu 16.04.2015r., w naszej szkole, odbyło się spotkanie młodzieży szkoły podstawowej z funkcjonariuszami policji. Spotkanie zorganizowano w ramach konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze", jego tematyka była związana z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie omówili zagrożenia w sieci Internet na jakie narażona jest młodzież. Opowiadali uczniom o przypadkach łamania prawa, wyłudzeniach i cyberprzemocy w sieci. Poinformowali zebranych w jaki sposób zachować się doświadczając cyberprzemocy, jak się przed nią bronić i gdzie szukać pomocy.


W dalszej części spotkania zapoznano uczniów z zasadami odpowiedzialności prawnej nieletnich w kontekście cyberprzemocy oraz konsekwencjami dla sprawców przemocy w sieci.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczniowie, zwłaszcza z klas młodszych, zadawali wiele pytań związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.