Upadek – to nie przypadek – bezpieczeństwo dzieci na wsi

Dnia 03.06.2015r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli KRUS w Jędrzejowie, którzy przeprowadzili z uczniami klas I gimnazjum spotkanie informacyjne, a następnie konkurs wiedzy z zakresu zagrożeń życia i zdrowia dzieci w środowisku wiejskim. Uczniowie mogli również obejrzeć filmy szkoleniowe związane z tematem bezpieczeństwa. Otrzymali broszury i ulotki informujące m.in. o głównych przyczynach postępowania w razie upadku, ponieważ upadki osób to połowa wszystkich zdarzeń wypadkowych, którym ulegają rolnicy.
W wyniku przeprowadzenia konkursu wśród uczniów na temat wiedzy o BHP w rolnictwie pt. "Bezpieczeństwo dzieci na wsi", wyłoniono laureatów: Jagiełkę Huberta, Samka Dawida, Norberta Grybczyńskiego, którzy otrzymali nagrody rzeczowe – zestawy ochraniaczy i kaski rowerowe.