ZWIEDZANIE KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO W WODZISŁAWIU

2017 zwiedz kosc minW dniu 07.06.2017r. uczniowie klasy I i IIb szkoły podstawowej wraz z panią Dorotą Trąbczyńską i Małgorzatą Pyrek odwiedzili kościół parafialny pod wezwaniem św. Marcina w Wodzisławiu.
Ksiądz prefekt, który oprowadził nas po kościele, szczególną uwagę zwrócił na ołtarz główny, nawy boczne oraz obraz św. Marcina.

Uczniowie dowiedzieli się również o życiu i kulcie św. Peregryna, którego relikwie znajdują się w jednej z naw bocznych kościoła. Czczony jest on jako patron chorych na raka. Mieli też niecodzienną okazję wejścia na odnowioną, ale dziś nie używaną przez księży ambonę. Zaciekawienie wywarła chrzcielnica i zakrystia, w której mogli zobaczyć piękne ornaty.
Na zakończenie ksiądz przeprowadził uczniów za głównym ołtarzem, co na niektórych zrobiło duże wrażenie.
Uczniowie do szkoły wrócili bardzo zadowoleni.

2017 zwiedz kosc 01

2017 zwiedz kosc 01

2017 zwiedz kosc 01

2017 zwiedz kosc 01