rekrut 25

apel

apel

Apel Wojewody Świętokrzyskiego
oraz Świętokrzyskiego Komendanta
Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
w sprawie niebezpieczeństwa zatrucia tlenkiem węgla
oraz zwiększonej liczby pożarów budynków

bezpl-tel-zauf.png

dz czyst pow
Zagraj w grę:  
POGROMCA SMOGU | SUDOKU SMOGOWE
pomiar smogu

infolinia

nie hejtgrafika: https://www.kielce.uw.gov.pl/

info wsparcie minInformacja Ministerstwa Edukacji i Nauki
- Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
/plakat/

innopolis log

 


  Informacje bieżące...


dbi2023

Polskie Centrum Programu Safer Internet Materiały edukacyjne Kampanie społeczne
rok dla niepodl 2 minROK SZKOLNY 2017/2018 ZOSTAŁ OGŁOSZONY „ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ”.
W ZWIĄZKU Z TYM W NASZEJ SZKOLE PODJĘTO WIELE INICJATYW
DLA UCZCZENIA 100 LECIA NIEPODLEGŁOŚCI. 


wyszukiwarka

PUNKT DORADZTWA EDUKACYJNO– ZAWODOWEGO
Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie
ul. Przypkowskiego 43 /czytaj więcej/

Informacje o PDEZ:

Ogłoszenia:

Data

Treść ogłoszenia

Autor

25.09.2023 r. 

Zawiadamiam, że na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. 2023 poz. 1211) dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno wychowawczych w roku szkolnym 2023/24 będą:

- 2 i 3 listopada 2023 r. (czwartek i piątek po Wszystkich Świętych)
- 2 maja 2024 r. (czwartek między Międzynarodowym Świętem Pracy, a Świętem Konstytucji
3- go Maja);
- 14 maja 2024 r. (wtorek - I dzień egzaminu ósmoklasisty),
- 15 maja 2024 r. (środa) - II dzień egzaminu ósmoklasisty),
- 16 maja 2024 r. (czwartek) - III dzień egzaminu ósmoklasisty),
- 31 maja 2024 r. (piątek po Bożym Ciele)
- 20 czerwca 2024 r. (czwartek - przed zakończeniem rocznych zajęć dydaktyczno wychowawczych).

Jednocześnie informuję rodziców (prawnych opiekunów) o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych w szkole w wyżej wymienionych dniach.

Jerzy Kostyła
15.09.2023 r. 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2023/2024

  1. Zarządzenie nr 346/2023 w sprawie organizacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2023/2024
 Jerzy Kostyła
25.09.2019 r. 

linia 800080222

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli
tel. 800 080 222

 Andrzej Pałczyński
15.03.2018 r.

komponentySZKOLNY PUNKT KONSULTACYJNY

Informuję, że w ramach zainicjowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty projektu „Wsparcie szkół ogólnodostępnych w realizacji zadań związanych z kształceniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianiem edukacji włączającej”, został utworzony w naszej szkole Punkt Konsultacyjny Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Jędrzejowie, który wspomagać będzie nauczycieli szkół ogólnodostępnych w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Więcej informacji

Jerzy Kostyła

Wszystkie ogłoszenia

Ostatnio dodane artykuły:

Jak się spierać by się nie pokłócić…

kontakty   Komunikacja interpersonalna-międzyludzka jest umiejętnością, którą rozwijamy przez całe życie. Warto podkreślić, że „porozumiewanie się” choć jest aktywnością codzienną i powszechną pozostaje procesem, którego efektywność i rezultaty zależą od bardzo wielu czynników.

Nie zakładajmy nigdy, że jesteśmy najlepszymi słuchaczami i rozmówcami, że nasze umiejętności i predyspozycje są najlepsze a ewentualne problemy to wina naszego rozmówcy -partnera. Komunikacja buduje bowiem relacje i to właśnie sztuka jej budowania -stanowi najważniejsze ogniwo.

 

   Najważniejsze zasady:

  • Staraj się kontrolować wyrażanie swoich uczuć, np. złości. Staraj się o tym pamiętać. W szybkim opanowaniu złości pomaga np. policzenie do dziesięciu, zgniecenie kartki lub zapisanie tego, co mamy do powiedzenia komuś.
  • Staraj się nie obrażać osób, z którą rozmawiasz.
  • Próbuj nie podnosić głosu, to samo można powiedzieć cicho i spokojnie, a na pewno zostanie to lepiej przyjęte.
  • Jeśli osoba , z którą rozmawiasz ,coś mówi, nie przerywaj, postaraj się uważnie słuchać.
  • Zamiast się kłócić, przygotuj się na rzeczową dyskusję(zamiast -nie, bo nie)
  • Pozwól osobie, z którą rozmawiasz, przedstawić swój punkt widzenia.
  • Przedstaw swoje poglądy i fakty.
  • Poproś rozmówce, abyście wspólnie zastanowili się nad możliwością różnych rozwiązań problemu, można spisać, ale nie oceniać.
  • Wybierzcie, który pomysł/pomysły najbardziej Wam odpowiada czy jest racjonalny i w jaki sposób można go zrealizować.

   Spory i konflikty były, są i będą -powstają wtedy, gdy dwie lub więcej strony uważają za niemożliwe do pogodzenia swoich poglądów, planów, potrzeb i podejmują działania w celu zmiany tej sytuacji. Zostawione same sobie powodują więcej szkody niż ich wyjaśnienie. Warto jednak pamiętać o sposobie ich rozwiązywania, bo komunikaty typu TY zawierają przeważnie ocenę osoby (Ty nie sprzątasz nigdy..itd). Natomiast komunikat JA, informuje o uczuciach jakie wywołuje zachowanie drugiej osoby (ja wiem, że masz trudny czas, ale…lub było mi przykro,że…).
   W tej trudnej i złożonej sytuacji ,w której się wszyscy znajdujemy(przebywanie wszystkich domowników w zamkniętej przestrzeni) nie zapominajmy, że to od nas samych zależy jaką atmosferę zbudujemy i jakie relacje będziemy tworzyć, by przetrwać ten czas i wrócić do wytęsknionej normalności.