SZCZĘŚĆ BOŻE

Witam serdecznie wszystkich korzystających ze strony internetowej Zespołu Szkół w Wodzisławiu.
W zakładce – RELIGIA - będzie można uzyskać, w miarę możliwości, informację dotyczące niektórych świąt i uroczystości przypadających w roku liturgicznym, a także związanych z tym przedmiotem.
Mam nadzieję, że ta nowa odsłona będzie dla Was przyjazna i że z zainteresowaniem będziecie odnajdywać potrzebne informacje.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


 

 

ŚWIĘTO OFIAROWANIA JEZUSA W ŚWIĄTYNI

luty 01Drugiego lutego w kościele obchodzimy święto Ofiarowania Jezusa w Świątyni, w tradycji Polskiej jest to dzień znany pod nazwą święto Matki Boskiej Gromnicznej, ponieważ w tym dniu święci się w kościołach gromnice. W tradycji ludowej gromnica bronić miała ludzi i ich domostwa przed groźnymi żywiołami, a przede wszystkim przed burzą, uderzeniem pioruna i ogniem. Uważano, że posiada moc odwracania gromów i błyskawic i stąd wzięła się jej ludowa nazwa.

ADWENT

2023 adwent minKażdego roku w czasie Adwentu kształtujemy w sobie postawę radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W Adwencie zastanawiamy się nad naszym postępowaniem, oczyszczamy nasze serca w sakramencie pokuty i pojednania, przeżywamy adwentowe rekolekcje i w modlitwie, skupieniu oczekujemy na przyjście Pana Jezusa.
„Wierzący wie, że cały czas historii jest czasem Adwentu.” (Reinhold Schnaider)

1 LISTOPADA - PAMIĘTAMY

2023 cment min1 listopada w Polsce obchodzi się Uroczystość Wszystkich Świętych, 2 listopada Dzień Zaduszny, to czas, w którym bardzo chcemy pokazać, że pamiętamy o tych, którzy odeszli. W tym dniu ludzie odwiedzają groby zmarłych bliskich, modlą się za ich dusze i wspominają tych, którzy cieszą się życiem wiecznym. To także dzień głębokiej zadumy nad sensem życia i śmiercią.

Czytaj więcej: 1 LISTOPADA - PAMIĘTAMY

ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA

09 23 zs st minWspomnienie liturgiczne 18 września.
Stanisław Kostka żył w latach 1550-1568 i był polskim jezuitą. Jest patronem dzieci i młodzieży, a także ministrantów . Jest świętym Kościoła katolickiego.

 

Czytaj więcej: ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA