Jak mądrze wybrać szkołę średnią…

dni otwarte sąsiedniej szkoły - Liceum Ogólnokształcące w WodzisławiuWybór szkoły średniej to pierwsza tak ważna decyzja, przed którą staje uczeń klasy 8. Trzeba nie tylko zdecydować się, do której szkoły chce się dostać, ale także dopilnować różnych formalności i terminów.

To bardzo ważne, by nie spóźnić się ze składaniem wniosków i dokumentów nawet o minutę – inaczej system po prostu nie przyjmie zgłoszenia. Najważniejsze pytanie to jaka szkoła najbardziej odpowiada twoim uzdolnieniom i zainteresowaniom. Czy chcesz kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym, technikum czy szkole branżowej pierwszego stopnia? Na te i inne pytania uczniowie mogli dowiedzieć się na lekcjach doradztwa zawodowego jak również w czasie wizyt przedstawicieli różnych typów szkół funkcjonujących w naszym powiecie jędrzejowskim. Ciekawym wydarzeniem było uczestnictwo naszej młodzieży w dniach otwartych sąsiedniej szkoły-Liceum Ogólnokształcącego. Ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną. Licealiści odpowiadali na pytania odwiedzających i rozwiewali wątpliwości dotyczące rekrutacji i wyboru kierunku. Można było zapoznać się z bazą szkoły. Podczas tego wydarzenia zorganizowano grę terenową, aby lepiej zaprezentować specyfikę nauki w klasach mundurowych. Uczniowie już indywidualnie, pod opieką rodziców uczestniczyli również w innych dniach otwartych Szkół Ponadpodstawowych. Wszystkim ósmoklasistom życzymy dobrych wyników z egzaminów i podjęcia trafnych wyborów nowej szkoły.

 

dni otwarte sąsiedniej szkoły - Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu

dni otwarte sąsiedniej szkoły - Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu

dni otwarte sąsiedniej szkoły - Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu

dni otwarte sąsiedniej szkoły - Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu

dni otwarte sąsiedniej szkoły - Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu