MODLITWA POST JAŁMUŻNA

2023 post minŚroda Popielcowa, czyli inaczej „Popielec”, jest pierwszym przystankiem w drodze do Wielkiego Postu. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą w Środę Popielcową słowa: "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" lub "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Zwyczaj ten, to znak żałoby i pokuty.


Wielki Post, trwa czterdzieści dni. Jest to okres zadumy i wyciszenia. W Wielkim Poście zastanawiamy się nad tajemnicą miłości Boga do człowieka. Kościół pomaga nam w zgłębianiu tej tajemnicy przez nabożeństwa wielkopostne Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
„Wszystko ma swój sens w Krzyżu. Dlatego bez Krzyża: nie ma ofiary, uświęcenia i służby – bez Krzyża.” – bł. kard. Stefan Wyszyński
PARAFIA św. MARCINA W WODZISŁAWIU
Nabożeństwa:
Droga Krzyżowa – piątek godzina 17.00
Gorzkie Żale – niedziela godzina 16.00