WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

2018 wyc ziem swietok min27 kwietnia klasa VI wyruszyła na wycieczkę po Ziemi Świętokrzyskiej. Pierwszym punktem wycieczki był „Dąb Bartek” w Zagnańsku. Jest to bardzo dobrze znany pomnik przyrody w Polsce. Uczniowie usłyszeli kilka ciekawostek na temat Bartka od pana sprzedającego pamiątki. Następnie udaliśmy się do muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. W domu znanego pisarza bardzo ciekawie pani przewodnik opowiadała nam o życiu, twórczości, rodzinie i o tym, za co i od kogo ten dworek został mu ofiarowany. Mogliśmy się przenieść w odległe czasy przełomu wieków XIX I XX oglądając meble, wystrój, wyposażenie i pamiątki z tamtych czasów. Po zakupie pamiątek wyruszyliśmy realizować pozostałe punkty programu naszej wycieczki. Zwiedziliśmy trzy jaskinie znajdujące się na Kadzielni w Kielcach. Tam panie przewodniczki ciekawie opowiadały o powstaniu i budowie tych jaskiń. Następnie udaliśmy się do Pałacu Biskupów Krakowskich aby zapoznać się z nową wystawą związaną ze stuletnią rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa zawierała bardzo ciekawe eksponaty. Niektórzy uczniowie mieli okazje zasiąść na fotelu, na którym siedział papież Jan Paweł II podczas wizyty w Kielcach. Wycieczka nie odbyła się bez akcentów rozrywkowych. Udaliśmy się do galerii Echo gdzie spożyliśmy posiłek, a potem rozgrywaliśmy pojedynki na kręgielni i innych różnych grach rozrywkowych. Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Wróciliśmy do domów zdrowi i zadowoleni.

WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
WYCIECZKA PO ZI...
WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ WYCIECZKA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ