rekrut 25

apel

apel

Apel Wojewody Świętokrzyskiego
oraz Świętokrzyskiego Komendanta
Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
w sprawie niebezpieczeństwa zatrucia tlenkiem węgla
oraz zwiększonej liczby pożarów budynków

bezpl-tel-zauf.png

dz czyst pow
Zagraj w grę:  
POGROMCA SMOGU | SUDOKU SMOGOWE
pomiar smogu

infolinia

nie hejtgrafika: https://www.kielce.uw.gov.pl/

info wsparcie minInformacja Ministerstwa Edukacji i Nauki
- Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
/plakat/

innopolis log

 


  Informacje bieżące...


dbi2023

Polskie Centrum Programu Safer Internet Materiały edukacyjne Kampanie społeczne
rok dla niepodl 2 minROK SZKOLNY 2017/2018 ZOSTAŁ OGŁOSZONY „ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ”.
W ZWIĄZKU Z TYM W NASZEJ SZKOLE PODJĘTO WIELE INICJATYW
DLA UCZCZENIA 100 LECIA NIEPODLEGŁOŚCI. 


wyszukiwarka

PUNKT DORADZTWA EDUKACYJNO– ZAWODOWEGO
Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie
ul. Przypkowskiego 43 /czytaj więcej/

Informacje o PDEZ:

Ogłoszenia:

Data

Treść ogłoszenia

Autor

25.09.2023 r. 

Zawiadamiam, że na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. 2023 poz. 1211) dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno wychowawczych w roku szkolnym 2023/24 będą:

- 2 i 3 listopada 2023 r. (czwartek i piątek po Wszystkich Świętych)
- 2 maja 2024 r. (czwartek między Międzynarodowym Świętem Pracy, a Świętem Konstytucji
3- go Maja);
- 14 maja 2024 r. (wtorek - I dzień egzaminu ósmoklasisty),
- 15 maja 2024 r. (środa) - II dzień egzaminu ósmoklasisty),
- 16 maja 2024 r. (czwartek) - III dzień egzaminu ósmoklasisty),
- 31 maja 2024 r. (piątek po Bożym Ciele)
- 20 czerwca 2024 r. (czwartek - przed zakończeniem rocznych zajęć dydaktyczno wychowawczych).

Jednocześnie informuję rodziców (prawnych opiekunów) o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych w szkole w wyżej wymienionych dniach.

Jerzy Kostyła
15.09.2023 r. 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2023/2024

  1. Zarządzenie nr 346/2023 w sprawie organizacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2023/2024
 Jerzy Kostyła
25.09.2019 r. 

linia 800080222

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli
tel. 800 080 222

 Andrzej Pałczyński
15.03.2018 r.

komponentySZKOLNY PUNKT KONSULTACYJNY

Informuję, że w ramach zainicjowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty projektu „Wsparcie szkół ogólnodostępnych w realizacji zadań związanych z kształceniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianiem edukacji włączającej”, został utworzony w naszej szkole Punkt Konsultacyjny Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Jędrzejowie, który wspomagać będzie nauczycieli szkół ogólnodostępnych w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Więcej informacji

Jerzy Kostyła

Wszystkie ogłoszenia

Ostatnio dodane artykuły:

Dzień Matki na świecie

kwiat1Dzień Matki na świecie - daty, w których obchodzone jest święto MAM

W Polsce Dzień Matki jest obchodzony 26 maja. Najwcześniej to święto wypada w Norwegii, gdzie celebruje się je w drugą niedzielę lutego. 3 marca Dzień Matki przypada w Gruzji, a 8 marca między innymi w Rosji czy Słowenii.


W wielu państwach matki obchodzą swoje święto w drugą niedzielę maja.
Dzień Matki na świecie obchodzony jest w wielu krajach. Daty, na które przypada, nie są jednakowe. Jak wyglądają obchody i terminy tego święta w poszczególnych krajach?

 

Dzień Matki 2020

Dzień Matki obchodzony w Polsce 26 maja,

jest bardzo popularnym świętem. Większość osób w tym dniu odwiedza swoje mamy, obdarowuje je drobnymi upominkami, kwiatami i słodyczami, na znak pamięci o ich poświęceniu i oddaniu. Dzień Matki 2020 na pewno będzie inny niż wszystkie dotychczas. Ze względu na epidemię, a co za tym idzie nakaz społecznego izolowania, nie odbędą się w tym dniu wydarzenia, takie jak:
• koncerty,
• wystawy,
• spotkania kulturalne.
Nie będzie też tradycyjnych okolicznościowych przedstawień w przedszkolach i szkołach. Mimo to, że wielu ludziom nie uda się spotkać osobiście z mamą, to nie zapominajmy o ich święcie i postarajmy się im wynagrodzić te niedogodności. Możemy zorganizować konferencję za pośrednictwem Internetu lub zwyczajnie zarezerwować więcej czasu na pogawędkę przez telefon. Ale my dzieci, uczniowie –mamy ten przywilej, że MAMA zawsze jest koło nas.

Dzień Matki: USA. Jak święto matki obchodzą Amerykanie?

Dzień Matki w USA w przeciwieństwie do Polski, co roku obchodzony jest w drugą niedzielę maja. Ustanowiono je dzięki Annie Marie Jarvis w 1905 roku, która w ten sposób dążyła do uhonorowania działań swojej rodzicielki, na rzecz docenienia roli kobiet w społeczeństwie. W 1914 roku Kongres USA uznał Dzień Matki za święto narodowe.
Amerykanie bardzo przywiązują uwagę do tego święta. Co roku padają kolejne rekordy wydatków jakie czynią w związku z nim. Swoje mamy obdarowują wówczas cennymi prezentami, kwiatami i słodyczami. Częstym sposobem na uczczenie tego dnia jest wspólny obiad w specjalnie zarezerwowanej na tę okazję restauracji.

Dzień Matki: Włochy. Jak obchodzi się Festa della Mamma?

Każdy kto choć trochę interesuje się kulturą włoską wie, że matka w italskim domu jest świętością. Kobiety w tym kraju są otoczone szczególną czcią - to one odpowiadają za dom i wychowanie dzieci, którym poświęcają się bezwarunkowo.
Współczesny Dzień Matki we Włoszech ma swoje korzenie w latach 50. XX wieku, kiedy to w jednej z włoskich miejscowości przy granicy z Francją, burmistrz postanowił zorganizować do spółki z prezesem Targów Kwiatów i Roślin Ozdobnych - Dzień Matki. Miał on na celu wypromowanie imprezy kwiatowej, która odbywała się tam w drugą niedzielę maja. W niedługim czasie Senat Republiki zdecydował się ogłosić 8 maja Dniem Matki.
Włosi obchodzą ten dzień bardzo podobnie, jak w innych krajach. Kupują mamom upominki i bardzo często spędzają z nimi czas w licznych włoskich restauracjach i kafejkach.

Dzień Matki na Ukrainie, czyli tuż za wschodnią granicą

Tak, jak w przypadku Stanów Zjednoczonych, na Ukrainie Dzień Matki obchodzony jest w drugą niedzielę maja. Ukraińcy, którzy starają się nadążyć za zachodnimi modami, świętują go podobnie jak mieszkańcy innych części Europy - składają mamom życzenia i przesyłają drobne podarunki.

Dzień Matki w innych krajach - kiedy jest obchodzony?

Dzień Matki obchodzony jest w bardzo wielu krajach na świecie. Biorąc pod uwagę datę święto to, wypada:

• 3 marca - w Gruzji;
• 8 marca - w Afganistanie, w Albanii, w Kosowie, w Armenii, w Azerbejdżanie, na Białorusi, w Bośni i Hercegowinie, w Bułgarii, w Macedonii, w Mołdawii, w Czarnogórze, w Maroku, w Rosji, w Serbii;
• w czwartą niedzielę wielkiego postu: w Irlandii, w Wielkiej Brytanii, w Nigerii;
• 21 marca - w Bahrajnie, w Egipcie, w Jordanii, w Kuwejcie, w Libii, w Libanie, w Omanie, w Katarze, w Arabii Saudyjskiej, w Sudanie, w Syrii, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Jemenie, w Iraku;
• w pierwszą niedzielę maja - na Węgrzech, na Litwie, w Mozambiku, w Portugalii, w Rumunii, w Hiszpanii;
• w drugą niedzielę maja - w Australii, w Austrii, na Bahamach, w Bangladeszu, w Belgii, w Brazylii, w Kanadzie, w Kazachstanie, w Chile, w Chinach, w Kolumbii, w Chorwacji, na Kubie, na Cyprze, w Czechach, w Danii, w Estonii, w Etiopii, na Filipinach, w Grecji, w Indiach, w Japonii, na Łotwie, w Malezji, w Niemczech, w Pakistanie, w Peru, w Singapurze, na Słowacji, na Sri Lance, w Szwajcarii, w Turcji, w Urugwaj, w Wietnamie, w Wenezueli.
W niektórych z tych krajów Dzień Matki jest powiązany z Dniem Kobiet, natomiast w Korei Południowej obchodzony jest Dzień Rodziców (8 maja).

W imieniu Samorządu Szkolnego wszystkim MAMOM ,nie tylko w dniu ich święta życzymy dużo zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, dziękując za każdy wspólnie spędzony dzień, za pokazywanie świata, za uczenie bycia odważnym, wolnym i otwartym na innych ,za troskę i cierpliwość. Dziękujemy MAMO za Twoją miłość.